SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick i etui 8737539
*
nr 873 7539
Bestick i etui
24 del, pläter/ pärlemo, England
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 20:58:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 18:12:06
1
900 kr
29/1 18:55:59
2
450 kr
1/2 10:09:16
3
600 kr
2/2 19:02:39
1
1.100 kr
3/2 14:02:26
3
800 kr
3/2 14:03:17
3
1.000 kr
3/2 20:03:35
4
1.300 kr
3/2 20:47:21
1
1.300 kr
3/2 20:47:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick i etui engelsk england europa nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bestick i etui
nr 873 7539
Bestick i etui
24 del, pläter/ pärlemo, England
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 18:12:06 | 1 | 900 kr |
29/1 18:55:59 | 2 | 450 kr |
1/2 10:09:16 | 3 | 600 kr |
2/2 19:02:39 | 1 | 1.100 kr |
3/2 14:02:26 | 3 | 800 kr |
3/2 14:03:17 | 3 | 1.000 kr |
3/2 20:03:35 | 4 | 1.300 kr |
3/2 20:47:21 | 1 | 1.300 kr |
3/2 20:47:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick i etui engelsk england europa nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41